Pradinis » Naudinga ir idomu

Kaip išpjaustyti moliūgą Helouvynui?

Patinka? Pasidalink Dalintis

Moliūgo pjaustymas – žaisminga idėja, atkeliavusi pas mus iš Vakarų kultūros. O kodėl gi ne – linksmas moliūgas suteiks daug džiaugsmo vaikams ir gerų emocijų tėveliams. Taigi, pradedam.

Koks bus moliūgas?
1. Pirmiausia reikės nuspręsti ką norite išpjaustyti (pasiūlymai apačioje). Jeigu ketinate drožinėti veidą, tai apvalus, aukštesnis moliūgas atrodys linksmesnis, o suplotas su “šypsena” atrodys labiau vaiduokliškai.

2. Įsitikinkite, kad moliūgas yra šviežias - jei pjaustysite senesnį jis gali nesulaukti šventės. Senesnius moliūgus išduoda suminkštėjusios zonos.

3. Jei rinksitės iš didelės krūvos prekybos centre pažiūrėkite, kad moliūgo apačia būtų lygi ir jis tiesiai stovėtų.

4. Jei nelabai yra iš ko rinktis pirkite tik tokį, kuris turi bent vieną gerai atrodantį šoną kurį ir drožinėsite. Žinoma, jeigu galite, imkite tą, kuris atrodys gerai iš visų pusių.

Kaip pjaustyti?
1. Pirmiausiai visą darbo zoną uždenkite laikraščiais ar plastiku – tai gana teplus reikalas. Jei Jūsų užmojai didesni ir esate pasiruošusios apdoroti daugiau moliūgų, tuomet verčiau darbuokitės lauke.

2. Nuspręskite kur darysite išėmimo angą: moliūgo viršuje ar apačioje? Jei pjausite viršuje, tuomet turėsite moliūgą į kurį galima dėti žvakę. Jei angą darysite apačioje, tuomet moliūgas bus tinkamas apšviesti elektros lempute ir nepastebimai išvesti laidą per apačią.

3. Skylės dydis priklauso nuo rankos dydžio – ji turi lengvai tilpti į vidų su įrankiu (dažniausiai šaukštu), kuriuo išimate sėklas. Tėčiams reikės didesnės skylės, mamoms mažesnėms, o vaikai apsieis su mažiausia. Vis dėl to jeigu nesate įsitikinę dėl skylės pločio, universalus spindulys būtų apie 12 – 13 centimetrų.

4. Sėklas ir vidaus masę patogiausiai išimsite didesniu šaukštu. Patogiausia pjaustyti bus jei paliksite 2 – 3 centimetrų storio žievę. Jos storumą galite patikrinti įsmeigę dantų krapštuką.

5. Piešinį pirmiausiai nusipieškite ant popieriaus ir perkelkite “dizainą” ant moliūgo. Kitas variantas – piešti tiesiai ant moliūgo, tačiau tai geriausia daryti kreida, nes kitos priemonės gali pažeisti paviršių arba nenusiplauti.

6. Kai jau turite eskizą pradėkite pjaustinėti su peiliu – būkite atsargūs. Smarkiau spaudžiant ašmenys gali nuslysti. Visada pradėkite nuo akių.

7. Jeigu netyčia išrėžėte per didelį plotą galite jį atgal pritvirtinti dantų krapštukais.

O štai keliosidėjos ką pjaustyti ant moliūgo, kad vaikams būtų džiaugsmo. Spauskite ant paveikslėlio ir pateksite į Disney puslapį, kuriame galėsite iš karto atsispausdinti mylimiausią piešinuką.


Atrodo per sudėtingai?

Štai šimtai fantastiškų piešinukų moliūgo skaptavimui ir vaikams, ir suaugusiems. Atkreipkite dėmesį, kad pilkose zonose nuimti reikia tik oranžinę žievę, o ne pjauti kiaurai.

Filmukų veikėjai, personažai ir šimtai šaunių piešinukųhttp://www.carvingpumpkins.com/patterns.html – jei išsirinkote paveikslėlį iš šio puslapio, tuomet paspauskite nuorodą paveikslėlio apačioje.  Ten rasite paveikslėlį .pdf formate – tokį atsispausdinti daug lengviau.

Džipas: http://thefuntimesguide.com/images/blogs/jeep_template_pumpkin.jpg

Šikšnosparniai: http://thefuntimesguide.com/images/blogs/bats_pumpkin_carving_template.jpg

Vaiduoklių pilis: http://thefuntimesguide.com/images/blogs/haunted_house_pumpkin_carving_template.jpg

Helouvyno vaiduoklis: http://thefuntimesguide.com/images/blogs/ghost_pumpkin_carving_template.jpg

Nedraugiška ragana: http://thefuntimesguide.com/images/blogs/witch_pumpkin_carving_template.jpg

Moliūgas valgo kitą moliūgą: http://www.marthastewart.com/photogallery/your-pumpkin-carving-projects

Nuo garsenybių iki keistenybių : http://pumpkinglow.com/Patterns.htm

Šikšnosparnis lange: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf-JAVA/actCtrImg/c01161457.pdf

Voras: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf-JAVA/actCtrImg/c01161466.pdf

Vaiduoklis: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf-JAVA/actCtrImg/c01161474.pdf

Pasišiaušėlis:  http://h10025.www1.hp.com/ewfrf-JAVA/actCtrImg/c01161482.pdf

Iškištas liežuvis: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf-JAVA/actCtrImg/c00457993.pdf

Tradicinė pikta šypsena: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf-JAVA/actCtrImg/c00457987.pdf

Šaunuoliai. Pradžiuginote savo šeimą.

O štai ką darysime su moliūgo vidumi:

Reikės:

 • 100 g sviesto;
 • 200 g cukraus;
 • 2 kiaušiniai;
 • 150 g moliūgo (minštimo be sėklų, žinoma);
 • 230 g miltų;
 • 1 tarkuota citrinos žievelė;
 • 10 sausainių trupinių;
 • 5 šaukštai pieno.

Pirmiausia paruoškite moliūgų piurė. Moliūgų vidų  išvalome,  gabalėlius supjaustome smulkiau ir dedame  į kepimo indą. Indą pripildome vandens ir dedame į orkaitę patroškinti 40-80 minučių – priklausomai nuo gabalėlių dydžio.

Suminkštėjusį moliūgą išimkite ir susmulkinkite trintuvu ar virtuviniu kombainu.
Sviestą išsukite su cukrumi. Sumuškite kiaušinius ir labai gerai išmaišykite. Sudėkite miltus, moliūgą ir vėl gerai išmaišykite. Galiausiai suberkite trupinius ir supilkite pieną. Paskutinį kartą gerai išmaišę supilkite į sviestu pateptą kepimo skardą ir kepkite apie 40-45 minučių 180 laipsnių karščio orkaitėje.

Gražių Jums moliūgų ir skanaus pyrago. Šauniai padirbėjote.

1 Ne ne ne2 Nesužavėjo3 Nieko4 Neblogas5 Super (Įvertinimų 5. Dabar vidurkis: 4.60 )
Loading ... Loading ...
Baldų gamyba: virtuvės, vonios, spintos, barai, ... Baldai. Virtuves baldai. Biuro baldai. Baldu gamyba. Ciuziniai. Lovos. Spinteles. Pigus baldai. Sekcijos. Drabuzines. Spintos

4 komentarai »

 • ausrine rašo:

  mes darysim šitą pelėdą iš pirmos nuorodos :) http://www.carvingpumpkins.com/vintage/pattern_owl.pdf

 • Maze rašo:

  cia va irgi yra siek tiek geru ideju (paveiksliukai) helovino dienai: fishki.lt/149-fishki-linksmas-helovinas.html , pasiziurejus galima nebutinai ir is moliugu ka nors daryti, gi labai originalu :) p.s. patiko tas paskutinis jusu filmukas :)

 • online rašo:

  Taip, tikriausiai todel

 • Immobmurb rašo:

  kodel gi ne:)

O ką manote Jūs?

Komentuoti galite prisiregistravę logged in to post a comment.