Pradinis » Naudinga ir idomu

Vaiko kambarys. Koks jis?

Patinka? Pasidalink Dalintis

Vaiku-kambario-baldaiSvarbiausia vaiko kambaryje daugiafunkciškumas: jis tuo pačiu yra ir miegamasis, ir mokymosi, ir žaidimų kambarys. Čia jis atsives savo draugus ir čia pasislėps supykęs ant viso pasaulio. Todėl svarbu ne tik užtikrinti vaikui saugią aplinką, bet ir kiek įmanoma suskirstyti ją į veiklos zonas.

Padėtis būsto plane
Augančiam vaikui natūraliai didėja privatumo poreikis, jis reikalauja pagarbos savo teisėms. Todėl pereinamas vaiko kambarys būtų didelė klaida, kambarys taip pat turėtų būti gerai izoliuotas – privatumas patiks tiek tėvams, tiek ir garsią muziką pamėgusiam paaugliui.

Pozityvią įtaką žmogaus nervų sistemai daro saulės šviesa, todėl kambarį reikėtų orientuoti į pietų arba rytų pusę.
Vaikams, kuriuos ryte per kambario langą glosto saulės spinduliai yra lengviau atsikelti ryte.

Apšvietimas svarbu
Planuojant apšvietimą vaikų kambariui svarbiausi principai būtų:

  • Kuo daugiau saulės šviesos;
  • Bendras viso kambario apšvietimas;
  • Stalinė lempa darbo vietai apšviesti (geras apšvietimas padeda išlaikyti dėmesį bei saugo regėjimą);
  • Naktinė lempa (ankstyvoje vaikystėje padeda kovoti su tamsos baime, po to pasitarnauja pasakos skaitymui. Net suaugusiems įprastas naktinės lempos apšvietimas kuria taip pasiilgto vaikiško saugumo pojūtį ir žadina jaukius prisiminimus).

Vaikų kambario baldai
Vaikams paprastai sunku palaikyti tvarką, todėl kambaryje turi būti tik reikalingi daiktai. Svarbu numatyti vietas žaislams, knygoms, kamuoliams. Nepamirškite atsižvelgti į vaiko poreikį tvarkai: mergaitės paprastai mėgsta atviras lentynas kolekcionuojamoms smulkmenoms susidėti, tuo tarpu nenurimstančiam berniukui tinka uždaros erdvės. Gera išeitis vaikiškam chaosui paslėpti – stumdomos durys. Jos ne tik gali būti sukomponuotos iš įvairių spalvų, bet taip pat apklijuojamos spalvingais tapetais (kuriuose spalvai nusibodus galėsite pakeisti kitais).

Vaikams svarbu suteikti galimybę saugiai judėti. Tai daryti paprastai leidžia didesnės erdvės, todėl lova į palubę keliama ne tik dėl smagumo, bet ir taupant vietą žaidimams.
Vaikų baldai geriau lengvai valomi ir atsparesni, todėl LMDP (laminuota medžio drožlių plokštė) vaikų kambario baldams tinka geriau už MDF (dažyta medžio dulkių plokštę), kuri labiau raižosi ir yra mažiau atspari cheminiam poveikiui.

Svarbu atkreipti dėmesį į klijuotos plokštės (LMDP ir MDF) išskiriamo laisvojo formaldehido emisijos klasę. Saugiausiais laikomi gaminiai priskirti E-1 klasei (iki 10 mg formaldehido 100 g visiškai sausos medžio drožlių plytai).

Interjero planavimas
Visiems kambariams, o vaiko ypač, rekomenduojama laikas nuo laiko pakeisti spalvas ir baldų išdėstymą. Vaiko įtraukimas į šį procesą ugdo jo atsakomybę ir lavina estetikos suvokimą, skatina apgalvoti ir suprasti, kas yra patogu, o kas ne.

Kūdikio kambarys turėtų būti spalvingas, papuoštas ryškiomis detalėmis. Prisiminkite, jog kūdikis iš pradžių mato labai miglotai ir tik iš labai arti, tuo tarpu spalvos skatins domėtis ir sukoncentruoti dėmesį į konkretų objektą.
Nepamiršite, kad ryškesnės spalvos duoda patalpai jaukumo, tačiau šiek tiek „suspaudžia“ erdves, todėl ryškias spalvas reikėtų derinti su pastelinėmis.

Paaugusiems vaikams spalvos taip pat turėtų būti žaismingos, geriausiai kelios. Jeigu vaikui ypač patinka kokie nors gyvūnai (pavyzdžiui delfinai) – pabandykite išpiešti juos ant sienų arba grindų.
Sienų danga geriau lengvai valoma ar perdažoma. Pagalvokite, juk tikriausiai nėra vaiko, kuris augdamas niekada nepiešė ant sienos.

Vaikystė – ji būna tik vieną kartą ir taip trumpai…

1 Ne ne ne2 Nesužavėjo3 Nieko4 Neblogas5 Super (Įvertinimų 1. Dabar vidurkis: 5.00 )
Loading ... Loading ...
Baldų gamyba: virtuvės, vonios, spintos, barai, ... Baldai. Virtuves baldai. Biuro baldai. Baldu gamyba. Ciuziniai. Lovos. Spinteles. Pigus baldai. Sekcijos. Drabuzines. Spintos

O ką manote Jūs?

Komentuoti galite prisiregistravę logged in to post a comment.